02.XI-2017 Școala altfel! Mulțumim Inspectoratului de Jandarmi Argeș pentru răspunsul promt la solicitarea de a-i familariza pe elevi cu vestimentația specifică, cu echipamentul din dotare, dar și pentru implicarea cu seriozitate a reprezentaților Inspectoratului care le-au transmis elevilor informații despre cariera acestora .

O zi altfel... in Scoala altfel!31.10.2017 - Vizita elevilor Scolii Gimnaziale Nicolae Cretulescu la Colegiul National Militar Dimitrie Cantemir Breaza. Multumim doamnei Gratiela pentru caldura cu care ne-a primit, pentru disponibilitate si pentru informatiile pe care le-a transmis elevilor nostri, care au ramas placut impresionati si se gandesc sa urmeze o cariera militara.Cadrele didactice va multumesc pentru oportunitatea de a avea un schimb de experienta intr-un mediu educational disciplinat si organizat la nivel de excelenta!

Traditia continua...Carnaval Halloween!!! Noiembrie 2017

Proiect Județean ,, În unire stă puterea''

Școala Altfel- Atelier de mărgelit

Școala Altfel -Teatru

ȘCOALA ȘI PĂRINȚI

ZIUA INTERNAȚIONALĂ A POEZIEI

Centenarul marii uniri 2018 Sărbătorit la Leordeni

Locul I la Crosul organizat de către Protoieria Topoloveni ! Bravo Claudia

Școala altfel cu piticii noștri!